Fotogaleria: Swami Sri Kaleshwar

Sri Sai Kaleshwar Swami

8 Styczeń 1973 - 15 Marzec 2012

 

Candle_flame

 

Jai guru Datta!

"Proszę o pomoc dla ludzkości. Ciągle proszę i proszę, my jesteśmy jedno. Nie tworzymy  żadnej religii. Nasza religia to miłość. Bóg jest jeden. Świece mogą być różne, ale płomień jest ten sam ".

  "Dopóki nie osiągniesz  swojej misji, nie poddawaj się.  Aby być silnym uzdrowicielem, najsilniejszym uzdrowicielem na świecie i tworzyć więcej uzdrowicieli, stworzyć piękny ogród różany, to jest bardzo ważne. "

"Pomagać zawsze , nigdy nie szkodzić. Spróbuj tworzyć pokój. Jak można zrobić cokolwiek aby pomóc ludziom wokół was, którzy naprawdę cierpią w bólu. Nie zaniedbuj ich. Nie zaniedbuj ich. "

"Wiedza nigdy nie umiera. „Satya” nigdy nie umrze. Prawda nigdy nie zginie. Kto wierzy w prawdę, zawsze zwycięża ".

"Prawdziwa religia to Twoja religia serca. Twoje własne serce jest Twoją religią. Tak, to tak ważne. Dlatego zawsze mówię, podążać za głosem serca, podążać za głosem serca ".

"Gdy opiekujesz się kimś, gdy dajesz miłość, wtedy tam będzie prawda."

- Sri Sai Kaleshwar Swami

 

 

 

Sri Kaleshwar Anupati urodził się tuż przed świtem we wtorek, 8 stycznia 1973 roku w miasteczku Madhavaram i Cuddapah w stanie Andhra Pradesh w południowych Indiach. Jego ojciec, Subaraiyadu, szanowany profesor, a jego matka, Subbamma, oddana gospodyni, matka wychowujaca swoje dzieci w tradycji hinduskiej. Pod każdym względem, były to zwykła rodzina. Z wyjątkiem Sri Kaleshwara. Od samego początku Kaleshwar był wyraźnie inny.

Kaleshwar nic nie mówił przez pierwsze siedem lat jego życia i często akceptował tylko jedną kroplę wody jako jego codzienne utrzymanie. Pytany kilka lat później o przyczynę tego niezwykłego zachowania, powiedział po prostu, że absorbował kosmiczną energię. Cuda się działy wokół niego: raz dziadek zauważył Boską postać – Boginię Saraswati, która stała nad nim podczas gdy Kaleshwar spał, innym razem był to Król Kobra.

Sri Kaleshwar miał szczególne stosunki z dziadkiem, który sam był wielkim uzdrowicielem. Każdego dnia masował swojego dziadka stopy. Podczas tych prywatnych rozmów, jego dziadek uczył go potajemnie mantr i yantras (Święte schematy). Często Kaleshwar rysował yantry na małej blasze miedzianej i dawał je dzieciom  wiejskim, którzy byli chorzy. Dzieci ze wsi doświadczali korzyści uzdrawiania.

Sri Kaleshwar naprawdę cieszył się razem ze swoim dziadkiem, który był bogatym ziemianinem i mistrzem rybołóstwa. Sri Kaleshwar czasami łowił z nim i pomagł ciągnąć ryby w sieci. Jednak coś czuł, przepraszał ryby i rzucał je z powrotem gdy tylko mógł. Już jako dziecko wykazywał niezwykłe współczucie dla wszystkich rzeczy.

Podczas gdy jego uduchowiony dziadek wiedział o niezwykłym przeznaczeniu Kaleshwara, akceptował Boskie objawienia, które były coraz większą częścią życia jego wnuka. Rodzice Sri Kaleshwara  byli coraz bardziej tym zainteresowani. Życie duchowe, życie jako ofiara i wyrzeczenia z dala od zwartych więzi rodzinnych było to, co jego rodzice nie chcieli dla niego. Chcieli aby był lekarzem lub prawnikiem, szanowanym człowiekiem jak jego ojciec. Na szczęście dla rodziców, jako młody nastolatek okazywał wszystkie oznaki spełniania ich marzeń: uczył się bardzo dobrze w szkole, był popularny i lubiany i nie wyrarzał zainteresowania w poszukiwaniu Boga. Rodzinne lęki pojawiły się nieuzasadnione. A potem pojawił się Shirdi Baba przed jego oczami i tak się zaczeła jego misja..........

 

Po 15 latach wypełniania swojej misji Sri Sai Kaleshwar Swami dokonał Mahasamadhi gdzie służy swoim uczniom w miliony razy wzmocniona siłą.

 

Jai Guru!

Om Namo Namaha.

Bolo Sainath Kaleshwara Swami Maharaj Ki – Jai!

 

 

 

 

Linia Mistrzow Duchowych - Guru Parampara

 

 

Shirdi Baba, Jezus, Ramakrishna Paramahamsa, Ramana Maharshi i Sri Sai Kaleshwar Swami są częścią Boskich Mistrzów Duchowych.  Swami Sri Kaleshwar mówił, ze wszyscy potrzebujemy pomocy boskich dusz, by znaleźć Boga. "Jak otrzymać kosmiczna energie, która nazywa się energią Boga?. Możemy łatwo otrzymać czystą kosmiczną energie. Musi być przekazana poprzez niektórych Świętych. Nie możemy otrzymać kosmicznej energii bezpośrednio. Po przez Święte osoby czy to  Jezus, Shirdi Baba, każdy, każdy Baba, każdy Swami, każdy Święty człowiek, każda Święta dusza. To za ich pośrednictwem. Najpierw musimy mieć możliwość odbierania ich energii. Kiedy jesteś gotowy, aby odbierać Ich energie, to energia sprawi, ze połączysz się z Ich energia kosmiczna. Bez znaku miłości, specjalnego procesu od Mistrza i nie otrzymanie energii od niego a Twoje serce jest zamknięte dla tego typu ludzie, nie ma szans aby otrzymał kosmiczna energie. Nie można połączyć się z wszechświatem. Nie można podłączyć się do stworzenia natury. Musimy zrozumieć, ze jesteśmy tylko małym orzechem w największym stworzeniu wielkiego Boga.

 

Shirdi Sai Baba

Shirdi Sai Baba ( - 1918)

 

Shirdi Baba mieszkał całe swoje życie jako żebrak, prosząc o jałmużnę od wieśniaków w maleńkim miasteczku  Shirdi. Jego prosty wygląd zewnętrzny przebrany prawdę o swojej duchowości. Żył większość swego życia w małym meczecie  bez ochrony przed upałem, deszczem, i odwiedzały go tłumy, które uwalniał ich od swoich problemów i cierpień. Zdecydował się żyć tak, jak żebrak, chociaż mógł żyć jak król. Otrzymywał miliony rupii od swoich wielbicieli, ale każdy dzień zostawał z pustymi rękami, bo to wszystko było oddawane do biednych.
Baba  był inkarnacja Shivy i był  joginem z najwyższymi możliwościami nadprzyrodzonymi. Jego  wyczyny były bez  końca, on przemieniał wodę w olej, pojawił się w wielu miejscach na raz, uratował niezliczonych swoich wielbicieli od sytuacjach zagrażających życiu, w jego ostatnim akcie poświęcenia, oddał życie, by ratować życie swojej bratniej duszy. Wykazał on, tak wiele cudów przez całe życie. Zjawisko to trwa do dziś.


Wszystkie istoty ludzkie są jednym. Prawdziwa  religia to człowieczeństwo.


Czczenie  jego szybko rośnie na całym świecie, wśród ludzi wszystkich wyznań. Jego życie było wykazaniem jedności wszystkich religii. Choć żył w meczecie, modlitwy i rytuały hinduistyczne były przeprowadzane. Ludzie zastanawiali się, czy On był hindusem czy muzułmaninem. " Więc Baba powiedział im jedno:" Wszyscy ludzie są jedno. . Nasza religia jest człowieczeństwem "Baba nie był ani muzułmaninem, ani Hindusem, był wszystkim. Kto domaga się jego pomocy, jest chroniony. Kto naprawdę wierzy w  Babę, strach nigdy go nie dotchnie. Strach jest zawsze z dala od nich. Są bardzo szczęśliwi.
Przed opuszczeniem swojego ciała, Shirdi Baba obiecał światu, że ktokolwiek zwróci się do niego z wiarą, on odpowie: "Nigdy nie opuszczę nikogo, kto powołuje się na mnie."

 

 

Ramana Maharshi (1879-1950)

W wieku szesnastu lat Ramana Maharshi przeżył głębokie duchowe przebudzenie po doświadczeniu śmierci. Po tym opuścił swój dom i rodzinę i skopił uwagę na świętej górze Arunachala w południowych Indiach, gdzie mieszkał do końca życia. Miał tylko jeden dobytek kawałek materiału i laskę.
Milczenie jest zlotem, jest specjalnym przekazem.


Stopniowo słowa rozprzestrzeniał tzw.  'mędrzec Arunachala "i wielu przybywało do zasiadania w jego obecności. Rzadko mówił. Ale od czasu do czasu chciał odpowiadać na pytania. Kiedy powiedział: "Bądź spokojna i wiem, że jestem Bogiem", to nie sugestia. "Cisza jest niezbędna do poznania i staje świadomie jedno z Bogiem -. Wszystko to jest, zawsze było, zawsze będzie"
Sri Kaleshwar ma niepowtarzalny związek i połączenie Ramana Maharshi i Ramakrishna Paramahamsa, Jezus i Baba. Mówi, że wszyscy  z nich są braćmi duchowymi i cały czas wspierali się nawzajem wszelkiej pracy  przez wszystkie wcielenia..


 

 

 

Ramakrishna Paramahamsa (1836-1886)

Ramakrishna Paramahamsa jest jednym z najbardziej ukochanych świętych w Indiach. Jego przesłanie dla świata był o zasadniczej jedności wszystkich religii. W ciągu swego życia, Ramakrishna Paramahamsa osobiście nie praktyk żadnych  światowych tradycji duchowych. Jego ostatnie oświadczenie po doświadczeniu rożnych praktyk było: "Wszystkie religie prowadzą do tego samego celu".

Jego życie było skierowane do Boskiej Matki – Mother Divine , Mahakali. Sri Kaleshwar mówi, że Ramakrishna pragnął zobaczyć Matkę przez wiele lat. Ale żadna z tych praktyk duchowych, które by  prowadziło go do tego doświadczenia. Gotowy był popełnić samobójstwo z powodu niespełnionego pragnienia zobaczenia Boskiej Matki  – Mother Divine. Wreszcie jedna kobieta Święta zainicjowała go do praktyki  linii Mistrzów, przez które był w stanie spełnić swoje najgłębsze pragnienie duchowe. Miał bezpośrednie doświadczenie z Matka Boga po którym widział ją na co dzień. Użył tajemne praktyki , aby zobaczyć Boską Matkę praktykował te praktyki, które Sri Kaleshwar obecnie uczył w Penukonda. Mówi, że prawdziwa ścieżka duchowa musi dać bezpośrednie doświadczenie Boga. Musisz zobaczyć to, czego nie widać normalnymi oczami. Taki jest cel praktyk ujawnionych w Bożej Lini Mistrzów.


 


 

Jezus Chrystus

Sri Kaleshwar mówił że: "Jezus był człowiekiem wielkiej miłości, że jego miłość jest niesamowita. Mówił - Kiedy w twoim sercu zacznie się płomień, płomień miłości - że ten płomień, będzie dzień po dniu, dzień po dniu coraz większy. W tedy można dojść do Jezusa bardzo, bardzo łatwo. Nie można dotrzeć do Jezusa ze swojej woli , nie można zrobić czegoś takiego. Tylko przez miłość, trzeba przyciągnąć go. Nie mantry, nie yantry, nic nie będzie działać przed nim. Tylko z otwartym sercem i miłością, trzeba przyciągnąć go: "Proszę, proszę."
Kochaj siebie, jak Ja was umiłowałem.
Jezus


Jezus, choć umierał, miał niesamowite moce w swoich rekach. Mogę powiedzieć, że był Bogiem. Ale on nigdy nie powiedział, że był Bogiem. Mógł zrobić cuda. On nigdy nie użył swych mocy dla siebie. On zawsze myślał o innych, "Jak mogę mu pomóc? Co mogę mu pomóc "Nigdy nie przeklął nikogo, nawet jeśli ktoś krzyczał na niego, po prostu jego odpowiedź była? - Uśmiechał się. Po prostu wszystkich  kochał, po prostu przyjmował każda  energie która oni rzucali się na niego. "
"Jezus wiedział o mocy Boga. Jezus nigdy nie był zły na ludzi. On nigdy nie użył swojej władzy dla egoizmu. Po prostu jego serce było otwarte, uśmiechał się i akceptował wszystko. Dlatego stał się najwyższym, najpotężniejszym panem wszechświata. Kiedy był w bardzo młodym wieku przybył do Indii, aby poznać więcej o Bogu. Zjeździł prawie całe Indie. Studiował i rozmawiał z wieloma świętymi  w Indiach". Swami Sri Kaleshwar